توریست و هتل آپارتمان مشهد

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است یکشنبه, ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵ در ساعت ۱۲:۳۳ ب.ظ

پس از گشت و گذاری در خیابان امام رضا ع و بازدید از انواع و اقسام مرا کز اقامتی و هتل ها و سوییت آپارتمان ها و هتل آپارتمان مشهد می رویم سراغ مراکز تفریحی و گردش گری مشهد . . . . . . .

یکی از معروف ترین مراکز خرید مشهد بازار بزرگ الماس شرق است . . . . این بازار که عمر بالایی دارد و توسط شرکت سپاد در زمان یکی از شهرداران قدیم مشهد در میدان سپاد واقع گردیده است مدت های مدیدی بازار هدف برای خرید زائرین بود اما با گسترش روز افزون بازارهای تجاری از بار مسافر و بازدید کننده از این پاساژ به شدت کاسته شد و تقریبا در رکود فرو رفته است . . . . . . . .

بازار بزرگ الماس شرق یک بازار چند طبقه و به صورت دایروی است . این بازار که در سه راهرو به سمت طبقات بالا ادامه پیدا می کند بسیار جذاب و جالب توجه است . این بازار عمدتا بازار پوشاک و لباس است . در قسمت مرکزی و طبقه پایینی یک آبشار و حوضچه آب و جود دارد که خود محل جذابی برای تماشا است .

این آبشار جذاب بسیار زیبا طراحی شده و به مدل های مختلفی آب می ریزد . قدیما که پمپ های ابش قوی تر بود ابش تا سقف می رفت و به بادکنک های سقف می خورد اما الان پمپ هاش ضعیف شده و دیگه اون قدر بالا نمیره . . . .

الماس شرق یک راهرو هم به مجتمع کناری یعنی مجتمع تجاری وصال داره . . . . اون جا که خیلی خلوته و اصلا ازش استقبال نشده . . . . . یک عدد رزرو هتل مشهد بکنیم بعد بریم جای پارکینگ بازار بزرگ الماس شرق . . . بله مگه میشه بازار به این باحالی و بزرگی بسازن و پارکینگ نداشته باشه . . . .

کنار الماس شرق مجموعه آبی موج های ساحلی آفتاب ساخته شده که یکی از چندین مجموعه آبی ساخته شده در مشهد می باشد .

موج های آبی خیلی خوبه . . . . . به نوعی میشه گفت ترکیب شهربازی و استخر است . . . یادش بخیر یهو یاد جنگ تفنگ آب پاش افتادم . . . . . میدان سپاد اگه خواستین برین باید از سمت بولوار خیام به اونجا تردد کنید و میدان سپاد خیلی ترافیک داره . . . .اما یادتون باشه اگه خسته شدین برگردین هتل استراحت کنید .